Aster krzaczasty – uprawa i pielęgnacja odmiany Aster dumosus

Cyklamen – rodzaj bylin uprawianych na parapecie i w gruncie
Cyklamen – rodzaj bylin uprawianych na parapecie i w gruncie

Cyklamen – rodzaj bylin uprawianych na parapecie i w gruncie

Ogólne informacje o cyklamenach

Cyklameny są popularnymi roślinami ozdobnymi, które można uprawiać zarówno na parapecie, jak i w gruncie. Są to byliny należące do rodziny pierwiosnkowatych. Charakteryzują się pięknymi, kolorowymi kwiatami oraz dekoracyjnymi liśćmi.

Uprawa cyklamenów na parapecie

Uprawa cyklamenów na parapecie jest stosunkowo prosta. Rośliny te preferują jasne, ale nie bezpośrednie światło słoneczne. Ważne jest również utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby oraz regularne podlewanie. W okresie kwitnienia warto również nawozić rośliny specjalnym nawozem dla cyklamenów.

Uprawa cyklamenów w gruncie

Uprawa cyklamenów w gruncie wymaga trochę więcej uwagi. Rośliny te preferują glebę o odczynie lekko kwaśnym, dobrze przepuszczalną i bogatą w substancje organiczne. Ważne jest również zapewnienie im odpowiedniej ilości światła oraz ochrona przed silnym wiatrem. W okresie zimowym warto zabezpieczyć rośliny przed mrozem.

Pielęgnacja cyklamenów

Pielęgnacja cyklamenów polega głównie na regularnym podlewaniu, nawożeniu i usuwaniu przekwitłych kwiatów. W okresie spoczynku, który przypada na lato, rośliny należy ograniczyć podlewanie i przechowywać w chłodnym miejscu. Warto również regularnie kontrolować rośliny pod kątem występowania szkodników i chorób.


Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *