Chcesz uprawiać pomidory koktajlowe w swoim ogrodzie lub na balkonie? Sprawdź informacje, które możesz wykorzystać!

Najładniejsze rośliny polne do nasadzeń ogrodowych. Spraw, aby twój ogród zamienił się w łąkę pełną kwiatów
Najładniejsze rośliny polne do nasadzeń ogrodowych

Chcesz, aby twój ogród zamienił się w piękną łąkę pełną kolorowych kwiatów? Nie musisz już dłużej szukać! Oto lista najładniejszych roślin polnych, które doskonale sprawdzą się w nasadzeniach ogrodowych.

1. Mak polny (Papaver rhoeas)

Mak polny to jedna z najbardziej charakterystycznych roślin polnych. Jego intensywnie czerwone kwiaty dodadzą ogrodowi niepowtarzalnego uroku. Mak polny jest łatwy w uprawie i rośnie praktycznie w każdym rodzaju gleby. Można go zasiać na rabatach, wzdłuż ogrodzenia lub w naturalnych nasadzeniach.

2. Chaber bławatek (Centaurea cyanus)

Chaber bławatek to roślina o delikatnych, niebieskich kwiatach, które przyciągają pszczoły i motyle. Jest to roślina jednoroczna, która doskonale sprawdzi się w ogrodach o naturalnym charakterze. Chaber bławatek preferuje słoneczne stanowiska i lekkie, przepuszczalne gleby.

3. Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla)

Rumianek pospolity to roślina znaną przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych. Jednakże, jego delikatne, białe kwiaty również prezentują się pięknie w ogrodzie. Rumianek pospolity jest łatwy w uprawie i rośnie praktycznie w każdym rodzaju gleby. Można go zasiać na rabatach, wzdłuż ścieżek lub w pobliżu altanek.

4. Żeniszek lekarski (Achillea millefolium)

Żeniszek lekarski to roślina o drobnych, białych lub różowych kwiatostanach. Jest to roślina wieloletnia, która tworzy gęste kępy. Żeniszek lekarski preferuje słoneczne stanowiska i gleby o umiarkowanej wilgotności. Może być stosowany zarówno w ogrodach naturalistycznych, jak i w ogrodach skalnych.

5. Makleja różowa (Lavatera trimestris)

Makleja różowa to roślina o dużych, różowych kwiatach, które przyciągają motyle i pszczoły. Jest to roślina jednoroczna, która doskonale sprawdzi się w ogrodach o romantycznym charakterze. Makleja różowa preferuje słoneczne stanowiska i przepuszczalne gleby.

6. Koniczyna łąkowa (Trifolium pratense)

Koniczyna łąkowa to roślina o charakterystycznych, kulistych kwiatostanach w kolorze różowym lub białym. Jest to roślina wieloletnia, która tworzy gęste darnie. Koniczyna łąkowa preferuje stanowiska słoneczne i gleby o umiarkowanej wilgotności. Może być stosowana zarówno w ogrodach naturalistycznych, jak i w ogrodach skalnych.

7. Mak wąskolistny (Papaver dubium)

Mak wąskolistny to roślina o delikatnych, pomarańczowych kwiatach. Jest to roślina jednoroczna, która doskonale sprawdzi się w ogrodach o rustykalnym charakterze. Mak wąskolistny preferuje słoneczne stanowiska i przepuszczalne gleby.

8. Rukwiel piaskowa (Armeria maritima)

Rukwiel piaskowa to roślina o charakterystycznych, różowych kwiatach zebrane w kuliste kwiatostany. Jest to roślina wieloletnia, która tworzy gęste kępy. Rukwiel piaskowa preferuje stanowiska słoneczne i gleby o umiarkowanej wilgotności. Doskonale sprawdzi się w ogrodach skalnych oraz przy obrzeżach rabat.

9. Żółtlica drobnokwiatowa (Linaria vulgaris)

Żółtlica drobnokwiatowa to roślina o jaskrawożółtych kwiatach, które przyciągają pszczoły i motyle. Jest to roślina wieloletnia, która tworzy gęste kępy. Żółtlica drobnokwiatowa preferuje stanowiska słoneczne i gleby o umiarkowanej wilgotności. Doskonale sprawdzi się w ogrodach naturalistycznych oraz przy obrzeżach rabat.

10. Skrzyp polny (Equisetum arvense)

Skrzyp polny to roślina o charakterystycznych, pionowych pędach. Jest to roślina wieloletnia, która tworzy gęste darnie. Skrzyp polny preferuje stanowiska półcieniste i gleby o umiarkowanej wilgotności. Doskonale sprawdzi się w ogrodach naturalistycznych oraz przy oczkach wodnych.


Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *