Co zrobić z rzeczami, na które brakuje miejsca w mieszkaniu?

Pilnie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na przechowanie swoich rzeczy, typu meble, sprzęty, urządzenia, czy ubrania? Możesz wtedy skorzystać z uprzejmości znajomych lub wynieść wszystko do garażu czy piwnicy. Jednak metody te nie zawsze okazują się skuteczne.

Przeprowadzka, remont, generalne porządki lub odświeżenie mieszkania – te pozornie różne sytuacje łączy jeden wspólny element, czyli problem z przechowaniem rzeczy i akcesoriów, które masz w swoim mieszkaniu.

Lista jego rozwiązań jest długa – od skorzystania z pomocy znajomych lub sąsiadów po sprzedaż niemieszczących się rzeczy. Metody te posiadają jednak sporo wad. Zatem jak i gdzie tymczasowo można przechować meble i inne przedmioty z mieszkania? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Przechowanie rzeczy z mieszkania u znajomych

O przetrzymanie Twoich rzeczy na czas remontu czy przeprowadzki możesz poprosić znajomych bądź zaufanych sąsiadów. Czy to jednak rzeczywiście dobry pomysł?

Teoretycznie takie rozwiązanie wydaje się bezpieczną opcją, ponieważ znasz osoby, którym powierzasz swoje rzeczy. Z drugiej jednak strony obciążone jest ryzykiem, że te same osoby nie każą Ci zabrać Twoich rzeczy szybciej, niż było to ustalone. Poza tym jeśli w domu przebywają dzieci lub zwierzęta, to Twoje przedmioty mogą zostać przez nie nieumyślnie uszkodzone.

Przeniesienie mebli do piwnicy lub garażu

Meble, a także wszystkie pozostałe zalegające w mieszkaniu rzeczy, możesz też znieść do piwnicy bądź umieścić w garażu. Jednak to rozwiązanie posiada sporo wad.

Umieszczając meble w tych miejscach, ryzykujesz, że mogą one:

 • zostać skradzione;
 • ulec zniszczeniu w wyniku niewłaściwych warunków przechowania – w piwnicy zagrożeniem jest głównie wilgoć, natomiast garaż to zbyt wysoka temperatura;
 • uszkodzić się w wyniku nieszczęśliwych wypadków jak pożar, nawałnica lub podtopienie.

Rzeczy przetrzymywane w tego typu pomieszczeniach czy obiektach są też narażone na szkodliwe działanie kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Zwłaszcza gdy niewłaściwie je zabezpieczysz.

Sprzedaż niemieszących się mebli i sprzętów

Ostatecznym rozwiązaniem dotyczącym niemieszczących się mebli oraz sprzętów jest próba jak najszybszego pozbycia się ich. Możesz wtedy zorganizować wyprzedaż garażową lub wystawić te rzeczy na aukcjach internetowych. Jakie są natomiast główne wady tej metody?

Przede wszystkim generujesz dodatkowe koszta, ale i tracisz pieniądze. Sprzedając rzeczy, z których korzystasz, a nie masz ich jak chwilowo przechować, musisz liczyć się z koniecznością ich ponownego zakupu.

Po drugie tracisz czas. Zamiast poświęcić go na pakowanie, czy niezbędne zakupy materiałów remontowych, przeznaczasz go na redagowanie i zamieszczanie ogłoszeń o sprzedaży swoich rzeczy. Musisz wykonać zdjęcia przedmiotów, opisać je i wycenić. 

Czy magazyn samoobsługowy self storage może pomóc rozwiązać ten problem?

Opisanych problemów możesz jednak uniknąć, decydując się na alternatywne rozwiązanie. Jest nim wynajem magazynu samoobsługowego, w którym możesz zgromadzić wszystkie swoje rzeczy.

To łatwa i korzystna cenowo opcja, dzięki której masz pewność, że umieszczone tam przedmioty:

 • będą całkowicie bezpieczne;
 • nie ulegną uszkodzeniu, ani zabrudzeniu;
 • będą w pełni chronione przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

  Magazyn-samoobslugowy.jpg
  Źródło: celticselfstorage.pl

Magazyny samoobsługowe Celtic Self Storage – dlaczego warto zainteresować się ich ofertą?

Na rynku nie brakuje tego typu usługodawców. Jeśli jednak zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i jakości serwisu, postaw na samoobsługowe magazyny wynajmowane przez Celtic Self Storage. Jakie są zalety tego wyboru?

 1. Firma działa na rynku od wielu lat. Oznacza to, że powierzasz swoje dobra w ręce zaufanej, ale i bogatej w doświadczenie instytucji.
 2. Twoje przedmioty są doskonale zabezpieczone na wypadek kradzieży. Kompleksy magazynowe obejmuje całodobowy monitoring. 
 3. Celtic Self Storage to kompleks magazynów znajdujący się w doskonałej lokalizacji. Dzięki czemu masz zapewniony łatwy i szybki dojazd.
 4. Firma oferuje obiekty o różnej powierzchni. Tym sposobem wynajmiesz dokładnie tyle miejsca, ile będziesz potrzebować do swobodnego i bezpiecznego przechowania swoich rzeczy.
 5. Wszystkie magazyny i boksy możesz wynająć na dowolny okres. Minimum to miesiąc, ale zdecydowana większość Klientów decyduje się na przedłużenie czasu umowy.
 6. Magazyny samoobsługowe Celtic Self Storage umożliwiają Ci też dostęp do wykupionej powierzchni przez 24h/dobę. Nie musisz przy tym zgłaszać nikomu faktu swojego przybycia.

Podsumowując – jeśli stajesz przed koniecznością przetrzymania swoich rzeczy poza mieszkaniem przez dłuższy czas, możesz je powierzyć sąsiadom, przenieść do garażu lub w ostateczności sprzedać. Jednak o wiele korzystniejsze rozwiązanie to wynajem samoobsługowych magazynów od Celtic Self Storage. To wygodna, nowoczesna i doskonale dopasowana do Twoich potrzeb opcja, za którą nie zapłacisz wygórowanej ceny.

Zapraszamy do kontaktu już dziś!

Magazyn-samoobslugowy-self-storage.jpg
Źródło: celticselfstorage.pl

Artykuł promocyjny.
Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony celticselfstorage.pl

Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *