Małe AGD w kuchni

Małe AGD w kuchni – 4 produkty, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Urządzenie domu to nie tylko wybór mebli, kolorów ścian i dodatków. To także wyposażenie, którego zadaniem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania. Wybraliśmy cztery produkty tzw. małego AGD, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Kto raz spróbuje świeżo wyciskanego soku, ten nigdy więcej nie sięgnie po sklepowy karton. Wyciskarka wolnoobrotowa to jeden z tych sprzętów, o których się myśli, że nie są niezbędne, dopóki raz nie skorzysta się z ich dobrodziejstwa.

W wyciskarce można przygotować sok z niemal wszystkich owoców i warzyw (także liściastych), ale to zaledwie początek możliwości tego urządzenia. Sprawdzą się też przy przyrządzaniu zup kremów, smoothie, szejków, masła orzechowego. W niektórych wyciskarkach można zrobić też lody.

Wyciskarka https://www.eldom.eu/produkt/wyciskarka-wolnoobrotowa-perfect-juicer-pj400-eldom to idealny prezent dla osób, które chcą być bardziej fit. Mimo iż jest „wolnoobrotowa” to na przyrządzenie szklanki soku nie potrzeba więcej niż kilka minut. Także jej wyczyszczenie jest bardzo proste.

Toster

Śniadanie na ciepło w kilka minut? Poranny pośpiech zwykle wyklucza długotrwałe przyrządzanie posiłków, ale z tosterem to proste. Wystarczy opiec kromki chleba (niektóre tostery mają dodatkową nasadkę do odświeżania i podgrzewania bułek) i położyć na nim ulubione dodatki, posmarować dżemem lub powidłami.

Toster TO265 zasługuje na miano mercedesa wśród tosterów. Ma aż siedem stopni mocy i regulację czasu opiekania, co oznacza, że każdy może sam ustalić, czy chce mieć pieczywo lekko opieczone, czy bardzo chrupiące. Ma też funkcję rozmrażania pieczywa, bardzo przydatną, jeśli robimy zakupy raz w tygodniu.

Tostery początkowo były popularne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Dziś na dobre rozgościły się także w polskich domach. Można je kupić np. w sklepie: https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/tostery.

Czajnik bezprzewodowy

Gotowanie wody w tradycyjnym czajniku to już niemal archaizm. Niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Zwykle są to ludzie starsi, przywiązani do tradycji i… gwizdka.

Czajniki bezprzewodowe wyparły tradycyjne tempem gotowania, cichą pracą oraz funkcjami dodatkowymi. Coraz częściej mają wbudowaną regulację temperatury, co oznacza, że woda nie musi się zagotować. Może się podgrzać do np. 80°C. To wygoda dla osób, które z parzenia kawy lub herbaty uczyniły sztukę – tu temperatura jest naprawdę ważna.

Czajniki bezprzewodowe mogą mieć różnoraki wygląd – od nowoczesnych do bardzo retro. Oznacza to tyle, że każdy dopasuje idealny czajnik do swojej kuchni. Są też szklane modele z podświetleniem LED.

Grill elektryczny

O tym, że mięso z grilla jest smaczne i zawiera mniej kalorii niż smażone, nikogo nie trzeba przekonywać. Podobnie jest z rybami i owocami morza, np. krewetkami. Wiele osób delektuje się warzywami z grilla.

Z niewiadomych powodów ciągle jeszcze panuje przekonanie, że „sezon na grilla” zaczyna się 1 maja. To nieprawda! Grillowane potrawy można jeść cały rok. Warunkiem jest posiadanie grilla elektrycznego. Ma on zresztą dużo zalet w porównaniu z grillem na węgiel drzewny. Można go używać przez cały rok, nie ma zakazu nagrzewania go w domu (nie próbujcie tego z tradycyjnym grillem!), nie dymi się. A czyszczenie go jest bardzo łatwe.

Powyższa lista oczywiście nie wyczerpuje wszystkich możliwości zakupu sprzętów małego AGD. Jednak te będą na początku najbardziej przydatne. Z czasem można powiększyć zestaw o kolejne zakupy.

Artykuł promocyjny.

Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *