nowoczesna kuchnia

Ile kosztuje wykończenie kuchni? Kompletny poradnik

Być może zastanawiasz się, ile kosztuje nowa kuchnia? Właściwe ustawienie serca domu może wydawać się ogromnym przedsięwzięciem, ale ustalenie dokładnego budżetu z wyprzedzeniem pozwoli Ci znaleźć najlepszy sposób na osiągnięcie pożądanego wyglądu bez nadmiernego obciążania finansów. Niezależnie od tego, czy jest to odświeżenie szafki, czy zupełnie nowa konfiguracja, poniżej przedstawiliśmy wskazówki dotyczące wszystkich pomysłów na kuchnię i rozbiliśmy, ile możesz się spodziewać podczas przebudowy kuchni.

ILE KOSZTUJE NOWA KUCHNIA?

Odpowiedź na to, ile kosztuje nowa kuchnia, jest trudna, ponieważ może się bardzo różnić, dlatego ważne jest dokładne zaplanowanie remontu kuchni .

Na przykład, jeśli patrzysz na pomysły na rozbudowę kuchni, które wymagają wyburzenia ścian lub zmiany drzwi i okien, twój budżet wzrośnie w porównaniu z bardziej powierzchowną pracą. Średnio w przypadku instalacji suchej będzie kosztować około 4000 USD / 3000 GBP.

„Wspaniałą rzeczą w kuchniach jest to, że koszt jest niewiarygodnie wysoki i nie ma określonej kwoty, którą należy wydać na nową kuchnię. Ale ważne jest, aby stworzyć realistyczny budżet dla siebie i wielkości kuchni”, radzi Andy Briggs, projektant wnętrz w Optiplan Kitchens .

Przydatną zasadą jest to, że przebudowa kuchni powinna kosztować nie mniej niż 5% i nie więcej niż 15% wartości domu. Gdy już pamiętasz o tej liczbie, dodaj dodatkowe 20% tego budżetu, aby odłożyć na bok nieoczekiwane koszty.

ILE KOSZTUJE WYPOSAŻENIE KUCHNI?

W przypadku instalacji kuchennych oczekujesz około 15-25% całkowitego kosztu przebudowy kuchni.

Rzeczywista cena instalacji różni się nie tylko od specyfikacji samej kuchni, ale także od lokalizacji Twojego domu i lokalizacji firmy, z której korzystasz.

Ceny wzrosną, jeśli znajdziesz się w obszarze o wyższych kosztach utrzymania, takim jak centrum miasta. Aby utrzymać niższe koszty, pomocne będzie korzystanie z lokalnej siły roboczej.

Jednak spodziewaj się, że zapłacisz do 7000 USD (5 000 GBP) za wyposażenie kuchni, w tym wyrwanie starej, tynkowanie, układanie płytek, montaż urządzeń, malowanie i elektrykę do gniazdek i oświetlenia.

Mówiąc jeszcze bardziej, w przypadku średniej wielkości kuchni, każda branża może kosztować około 700 USD (500 GBP) za sztukę (hydraulik, glazurnik, elektryk, tynkarz), a stolarz kosztuje około 3000 USD (2000 GBP) za dopasowanie szafek . Koszty te będą się różnić w zależności od wielkości Twojej kuchni. Wywóz śmieci i śmieci może również kosztować do 700 USD (500 GBP).

ILE KOSZTUJE NOWOCZESNA KUCHNIA?

Jeśli zastanawiasz się nad pomysłami na nowoczesną kuchnię , możesz się zastanawiać, czy istnieje różnica w cenie.

„Planując i budując budżet nowej, nowoczesnej kuchni, należy wziąć pod uwagę różne elementy”, mówi Adrian Bergman, kierownik ds. projektowania w British Standard by Plain English . „Najlepszą wskazówką, jaką mogę dać, jest sporządzenie arkusza kalkulacyjnego, rozpoczęcie od listy życzeń i doprecyzowanie jej stamtąd. To znacznie ułatwia ten proces, ponieważ masz jasny wgląd w to, gdzie możesz zaoszczędzić lub wydać”.

Cena przebudowy nowoczesnej kuchni jest uzależniona od wielu czynników, takich jak wielkość Twojej przestrzeni, materiały, produkty i wykończenie na zamówienie.

„Podczas projektowania kuchni należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, a przed rozpoczęciem ważne jest, aby poznać własny budżet” – mówi Tony Cramp, kierownik ds. projektów komercyjnych w firmie Neptune . „Oprócz oczywistych kosztów początkowych szafek i urządzeń, należy jeszcze wziąć pod uwagę koszty montażu, instalacji elektrycznej i hydraulicznej.

„Chociaż prawie niemożliwe jest ustalenie konkretnych cen wyjściowych dla każdego elementu nowoczesnej kuchni, można oszacować podstawowe koszty każdego aspektu. Można powiedzieć, że całkowite wydatki na nowoczesną kuchnię mogą wahać się od 20 000 USD (15 000 GBP) do około 35 000 USD (25 000 GBP) i 40 000 USD (30 000 GBP) w zależności od wielkości kuchni i indywidualnego budżetu”.

ILE KOSZTUJE PEŁNY REMONT KUCHNI?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje remont kuchni, jeśli przechodzisz gruntowną przebudowę kuchni, to, jak można się spodziewać, ceny wzrosną. „Średnio doradzałbym od 3400 USD/2500 GBP plus VAT za instalację na sucho” – mówi Hayley Robson, dyrektor kreatywny Day True .

„Ale doradzałbym, aby całkowita renowacja, w tym hydraulika, elektryka, nowe podłogi, dekoracje itp., wynosiła prawdopodobnie około 34 000 USD / 25 000 GBP plus VAT”.

Właściwe budżetowanie na pełną renowację jest kluczowe. Jeśli to możliwe, unikaj płacenia za pracę z góry i zamiast tego uzgodnij z wykonawcą utrzymanie niewielkiej retencji (do 5% całkowitego kosztu każdej płatności w miarę postępu prac), która zostanie zwolniona na końcu, gdy twoja lista problemów zostanie ukończona .

Oprócz kosztów samej kuchni musisz uwzględnić koszty budowy, opłaty zawodowe i ewentualne pozwolenie na budowę. Należy również wziąć pod uwagę uzyskanie zatwierdzenia przepisów budowlanych.

Jak w przypadku każdego projektu, pojawią się nieoczekiwane koszty. „Bez względu na to, jak starannie zaplanujesz budżet na remont, zawsze istnieje pewien stopień niepewności, ponieważ w każdej chwili możesz natknąć się na kosztowną ukrytą wadę” – mówi Brian Berry, dyrektor generalny Federacji Mistrzów Budowlanych .

„Zazwyczaj dobrym pomysłem jest uwzględnienie sumy nieprzewidzianej w wysokości co najmniej 10%”.

„Jeśli chodzi o materiały, nie zapomnij wziąć pod uwagę kosztów dostawy i uwzględnij terminy dostaw takich elementów, jak meble kuchenne i zestawy łazienkowe. Czy jakiekolwiek istniejące materiały, takie jak na przykład stare łupki, można odzyskać i ponownie wykorzystać lub sprzedać? radzi Brian.

„Sporządźcie pisemny brief, zawierający szczegółowe rysunki architektoniczne, jeśli to możliwe, i daj kopię każdemu budowniczemu, który cytuje”.

ILE KOSZTUJĄ SZAFKI KUCHENNE?

Ponieważ są one zazwyczaj jedynym miejscem do przechowywania w przestrzeni o dużej pojemności, wybór szafki może mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd i styl kuchni. Niestety przy przebudowie kuchni szafki są zazwyczaj najdroższym elementem.

„Koszt instalacji w kuchni może oczywiście się różnić w zależności od tego, czy zdecydujesz się na projekt z półki, czy szafkę na zamówienie” – mówi Melissa Klink, szefowa działu projektowania w Harvey Jones . „Zalecamy przeznaczenie około 50% budżetu na szafki”.

„ Pomysły na szafki kuchenne mogą być często najbardziej kosztowną częścią projektu, stanowiącą 40/50% całkowitej kwoty” – mówi Graeme Smith, kierownik działu sprzedaży detalicznej i projektowania komercyjnego w Life Kitchens . „Zależy to jednak w dużym stopniu od stylu i wykończenia drzwi, poziomu inteligentnych schowków i dopasowanych elementów wewnętrznych w szafkach oraz od tego, czy wybrany kolor jest pomalowany na zamówienie, czy na zamówienie”.

Szacując koszty początkowe, Tony Cramp mówi: „Sama szafa może wynosić nawet 11 000 USD (8 000 GBP) za niewielką przestrzeń”.

ILE KOSZTUJĄ BLATY KUCHENNE?

Twoje powierzchnie robocze będą pod ciągłą presją intensywnego życia rodzinnego, dlatego warto zainwestować w pomysły na blaty kuchenne .

Kwarc i granit to opcje trwałe, praktyczne i estetyczne, a drewno może nadać przestrzeni ciepłą fakturę i charakter. Marmur to piękna – i droższa – opcja, ale pamiętaj, że jest to materiał porowaty, więc może być podatny na plamy.

Graeme Smith mówi: „Blaty mogą kosztować od 10% kosztów projektu”, podczas gdy Tony Cramp sugeruje przeznaczenie „od 3000 do 4000 dolarów (co najmniej od 2000 do 3000 funtów)” na blaty.

ILE KOSZTUJĄ URZĄDZENIA KUCHENNE?

Niektóre z najbardziej pracowitych elementów w Twojej kuchni to sprzęt AGD, a lodówka z zamrażarką, piekarnik, zmywarka i kuchenka mikrofalowa mogą stanowić około jednej trzeciej kosztów nowoczesnej kuchni.

„Sprzęt to kluczowa inwestycja, która zwykle stanowi 25/30% całkowitej wartości nowej kuchni”, mówi Graeme Smith.

Tony Cramp radzi, aby dokładnie przemyśleć inwestycje w urządzenia, dodając: „Spośród wszystkich „zmiennych”, które mają wpływ na budżet, urządzenia wymagają starannego rozważenia.

„Tradycyjne kuchenki mogą kosztować 15 000 USD (11 000 GBP) plus, a nawet lodówka z zamrażarką może kosztować od 1500 USD (1 000 GBP) do 30 000 USD (20 000 GBP) w zależności od marki/rozmiaru”.

Dodaje: „Nie zapomnij o niektórych „podstawowych” nowoczesnych kuchniach, takich jak pojemniki na odpady, krany z gorącą wodą i chłodziarki do wina”.

ILE KOSZTUJE WYSPA KUCHENNA?

„Wyspa kuchenna stała się świętym Graalem aspirujących funkcji kuchennych. I słusznie” – mówi Jamie Blake z Blakes London .

Koszt pomysłów na wyspę kuchenną zależy od jej wielkości oraz specyfikacji materiałów i wykończeń.

Jamie mówi: „Praktycznym problemem, który należy rozwiązać przed rozpoczęciem ekscytujących elementów projektowania wyspy, jest jej funkcjonalność. Czy na Twojej wyspie znajdzie się zlew, płyta grzewcza lub zmywarka? Jeśli tak, trzeba będzie wziąć pod uwagę elementy praktyczne – i koszty, takie jak kanały, zaopatrzenie w wodę i drenaż”.

Dodaje: „Jeśli chciałbyś mieć kamienny blat, taki jak marmur, pamiętaj, że trzy metry to zazwyczaj największa długość pojedynczego kawałka kamienia. Alternatywne materiały, takie jak beton lub lastryko, byłyby sposobem na uniknięcie fug w kamieniu”.

Jeśli chodzi o koszty, Adrian Bergman mówi: „Prostą wyspę o wymiarach 1 m x 2 m (bez blatów roboczych) można uzyskać za około 4000 USD (3000 GBP).

ILE KOSZTUJE OŚWIETLENIE KUCHENNE?

Nakładanie na siebie pomysłów na oświetlenie kuchni oznacza, że ​​otrzymasz przestrzeń, która sprawdzi się we wszystkim, od gotowania po spotkania towarzyskie i pracę.

„Będziesz potrzebować zarówno oświetlenia zadaniowego, najczęściej w postaci reflektorów, jak i oświetlenia otoczenia” – mówi Jamie Blake. „Nie ma nic gorszego niż usiąść do posiłku i poczuć się, jakbyś utknął w oświetlonej stołówce biurowej”.

Wyspa kuchenna to świetne miejsce do zabawy z nastrojowym oświetleniem. Jamie mówi: „Eleganckie i miłe dla oka trzy wiszące zawieszki nad wyspą to podstawa powodu.

„Dla tych, którzy chcą zrobić coś nieco nieoczekiwanego, uwielbiamy żyrandol z jednym oświadczeniem, zawieszony poza środkiem nad wyspą. A jeśli chcesz pozostać na czasie, proste, proste oświetlenie szynowe ze ściemnianymi punktami, które mogą działać zarówno jako oświetlenie otoczenia, jak i zadania, wygląda ostro”.

Twoje koszty oświetlenia będą się różnić w zależności od wyboru stylu, ale możesz spodziewać się zapłaty do 300 USD (200 GBP) za zamontowanie oprawy oświetleniowej.

CZY MOGĘ SAMODZIELNIE WYPOSAŻYĆ KUCHNIĘ?

Jeśli problemem jest budżet lub po prostu chcesz mieć projekt, dopasowanie własnego może być rzeczywiście odpowiedzią.

Dopasowanie własnej kuchni jest stosunkowo prostą pracą i może zaoszczędzić od 1400 USD / 1000 GBP do 6800 USD / 5000 GBP, ale polega na tym, że masz wiedzę na temat majsterkowania i czas.

To powiedziawszy, pamiętaj, że nadal najlepiej jest korzystać z usług specjalistów od elektryczności i hydrauliki. Montaż blatów również może być kosztownym błędem w naprawie, więc jeśli to możliwe, zleć tę pracę profesjonaliście.

JAK SPRAWIĆ, BY KUCHNIA BYŁA BARDZIEJ PRZYSTĘPNA CENOWO?

Przebudowa kuchni to ogromne przedsięwzięcie, ale istnieje wiele sposobów na uczynienie tego bardziej przystępnym cenowo. Pamiętaj jednak, że inwestujesz i bądź przygotowany na wydawanie pieniędzy tam, gdzie potrzebujesz.

„Nie bagatelizuj wartości dobrze zaprojektowanej kuchni, która w dłuższej perspektywie może okazać się warta inwestycji. W końcu jest to pokój, z którego będziesz codziennie korzystać, ale także upewnij się, że możesz sobie pozwolić na płatności” – zauważa Andy Briggs. Poniższe taktyki pomogą Ci obniżyć koszty nowej kuchni.

1. SAM ZAMONTUJ KUCHNIĘ

Jak opisaliśmy powyżej, wyposażenie kuchni może pomóc w znacznym obniżeniu kosztów, o ile masz czas i umiejętności.

Znowu miej świadomość, że będą elementy, które powinny być wykonywane tylko przez profesjonalistę, takie jak elektryka.

2. IDŹ NA POWIERZCHOWNE ODŚWIEŻENIE

Ponieważ szafki mogą stanowić nawet połowę kosztów kuchni, o ile Twoje szafki wewnętrzne są w dobrym stanie, trzymaj się modernizacji tylko na zewnątrz.

„Opłacalnym sposobem na zaktualizowanie wyglądu kuchni jest zachowanie wewnętrznych szafek i po prostu zakup nowych drzwi lub pomalowanie istniejących” – mówi Andy.

„Natychmiast uzyskasz zupełnie nowy wygląd za ułamek ceny, ale pamiętaj o rozmiarach drzwi, jeśli chcesz je wymienić, oraz o wszelkich uszkodzeniach drzwi, jeśli chcesz je pomalować”.

3. ZAPISZ Z BACKSPLASHAMI

„Backsplashes to kolejny obszar, na którym możesz zaoszczędzić – nie musisz wydawać fortuny, aby dodać charakteru swoim ścianom za pomocą płytek ceramicznych” – mówi Melissa Klink, Head of Design w Harvey Jones.

„Funkcjonalne i łatwe do czyszczenia pomysły na backsplash w kuchni są dostępne w różnych ciekawych wzorach, teksturach, kształtach i rozmiarach”.

4. BĄDŹ SPRYTNY Z MATERIAŁAMI

„Blat prawdopodobnie pozostanie w Twojej kuchni przez długi czas, więc upewnij się, że wybierasz trwały materiał w neutralnym kolorze, który będzie pasował do różnych schematów podczas remontu” – mówi Melissa.

Dodatkowo, wybierając powierzchnie kompozytowe lub kwarcowe zamiast marmurów i granitów, zaoszczędzisz małą fortunę i nie stracisz stylu ani trwałości.

Również sprzęt może być wart obejrzenia. „Uchwyty odgrywają dużą rolę w wyglądzie kuchni i mogą dopełnić ogólny styl przestrzeni, ale materiały, takie jak miedź i antyczny brąz, mogą być na wagę złota” – mówi Graeme Smith, szef działu handlu detalicznego i projektowania komercyjnego w Life Kitchens .

„Można to jednak łatwo obejść, ponieważ istnieją teraz świetne alternatywy, które naśladują wykończenie”.

5. BĄDŹ MĄDRY Z URZĄDZENIAMI AGD

Jak wskazuje Hayley Robson, dyrektor kreatywny Day True, jeśli masz odpowiednią szafkę, to „dzięki urządzeniom AGD możesz znaleźć bardziej opłacalne rozwiązania dla zintegrowanych opcji, ponieważ będą one ukryte za drzwiami”.

Tak czy inaczej, pamiętaj o kosztach urządzeń. „W tej chwili dużym trendem są wewnętrzne wentylatory wyciągowe w płytach grzewczych, ale będą one kosztować sporo w porównaniu z tradycyjnym wyciągiem nad ladą” – zauważa Andy.

„Podobnie istnieje szeroka gama dostawców piekarników i zmywarek o różnych kosztach, więc przeprowadź swoje badania, przejrzyj oferty i oferty oraz spróbuj znaleźć najlepszą jakość i specyfikację dla swojego budżetu”.

„ Pomysły na szafki kuchenne mogą być często najbardziej kosztowną częścią projektu, stanowiącą 40/50% całkowitej kwoty” – mówi Graeme Smith, kierownik działu sprzedaży detalicznej i projektowania komercyjnego w Life Kitchens . „Zależy to jednak w dużym stopniu od stylu i wykończenia drzwi, poziomu inteligentnych schowków i dopasowanych elementów wewnętrznych w szafkach oraz od tego, czy wybrany kolor jest pomalowany na zamówienie, czy na zamówienie”.

Szacując koszty początkowe, Tony Cramp mówi: „Sama szafa może wynosić nawet 11 000 USD (8 000 GBP) za niewielką przestrzeń”.

Marcin Warsiński

Współzałożyciel bloga i właściciela firmy wnętrzarskiej Interior Design z Warszawy. Poznali się z Arturem na jednej z konferencji branżowych i postanowili zbudować bloga, który będzie dużą bazą wiedzy o wnętrzach i budownictwie.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Marcin Warsiński →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *