basen

Ile kosztuje zbudowanie basenu? Odpowiedzi na pytania dotyczące budżetu na basen

Być może zastanawiasz się – ile kosztuje zbudowanie basenu? Gdy tylko poziom słupa rtęci wzrośnie, wszyscy marzymy o pięknym basenie, w którym można się orzeźwić.

Instalacja basenu to duże zadanie i wymaga rozważenia wielu czynników. Stylowe pomysły na basen zrobione prawidłowo z pewnością będą wymagały zdrowego budżetu – szczególnie jeśli chcesz otoczyć swój basen zielenią, tarasem, a nawet wymarzonym domkiem przy basenie lub bardziej wyszukanymi pomysłami na domki przy basenie .

Ale dla wielu wydatek jest tego wart. Trudno się oprzeć obietnicy cennych rodzinnych chwil, imprez przy basenie, skąpanych w słońcu wylegiwania się i zabawy na świeżym powietrzu, dzięki czemu basen jest jednym z najtrwalszych pomysłów na podwórko .

ILE KOSZTUJE ZBUDOWANIE BASENU?

Budowanie odkrytego basenu nie jest czymś, co można zrobić dla kaprysu – lub niewielkiego budżetu.

Główny projektant w firmie Compass Pools , Alex Kemsley, wyjaśnia: „ Średnie baseny zewnętrzne wynoszą 111 000 USD (80 000 GBP).

„Główny koszt to obudowa basenu i filtracja. Otaczająca nawierzchnia nie jest zwykle wliczona w koszt głównego basenu. Byłoby to dla jednoczęściowego basenu lub basenu z włókna szklanego.

„Uważamy, że klienci powinni przeznaczać ponad 30% kosztów basenu na otoczenie i pomysły na kształtowanie basenu ”.

ILE TO KOSZTUJE DLA RÓŻNYCH TYPÓW BASENÓW?

Alex Kemsley, główny projektant w Compass Pools, zwraca uwagę na średnie koszty dla głównych dostępnych typów basenów:

  • Basen z blokami i PVC

„Stworzony przy użyciu betonowych bloków jako podstawy z wykładziną winylową, jest to jeden z najtańszych sposobów stworzenia trwałego basenu, ale nie jest pozbawiony wad” – mówi Alex.

„Beton nie wybacza żadnego ruchu gruntu, więc podstawa może pęknąć. Wykładziny również wymagają wymiany co pięć lat i mogą być dość podatne na przebicia”.

Szacowany koszt: 35 000 do 100 000 USD (25 000 do 70 000 GBP)

  • Basen z włókna szklanego i poliestru

Są one dostarczane w jednym kawałku i przenoszone do wykopanego otworu. Alex mówi: „Oznacza to, że są szybkie w instalacji i wymagają niewielkiej konserwacji”.

„Niestety są jednak podatne na osmozę. To wtedy woda gruntowa przechodzi przez muszlę i do basenu, co może powodować plamy, a czasem nawet uszkodzenie muszli”.

Szacowany koszt: od 30 000 do 65 000 USD (20 000 do 90 000 GBP)

  • Basen ceramiczny

Podobnie jak basen z włókna szklanego, baseny ceramiczne są podnoszone do wykopanego otworu.

Alex mówi: „Instalacja jest szybka i łatwa, a baseny ceramiczne korzystają z zalet jednoczęściowych basenów z włókna szklanego, ale bez ryzyka osmozy. Trwała opcja.

Szacowany koszt: 70 000 USD do 210 000 USD (50 000 GBP do 150 000 GBP)

  • Basen betonowy z płytkami

„Baseny betonowe mają tę zaletę, że można je zbudować w dowolnym kształcie i rozmiarze” – mówi Alex. „Są niezwykle stylowe i trwałe, ale także bardzo kosztowne”.

Jakieś wady? Alex komentuje: „Montaż ich może być czasochłonny, a pogoda może również spustoszyć instalację”.

Szacowany koszt: od 60 000 do 210 000 USD plus (od 45 000 do 150 000 GBP+).

JAKIE SĄ GŁÓWNE KOSZTY BASENU ZEWNĘTRZNEGO?

Przy podejmowaniu projektu puli należy wziąć pod uwagę kilka kroków i kosztów.

Mindy O’Connor z  Melindy Kelson O’Connor Design opowiada nam o kilku:

  • Wykop

Wiąże się to z wykopaniem dziury za pomocą ciężkich maszyn, a następnie usunięciem i odciągnięciem istniejącej gleby, jeśli nie można jej rozrzucić w dowolnym miejscu na miejscu (a czasami drzew lub skał).

  • Materiały basenowe

Baseny betonowe, z włókna szklanego lub winylowe będą miały różne ceny i trwałość.

Beton, najdroższy, pozwala na bardziej skomplikowane krzywizny, kafelkowanie powierzchni i większą trwałość.

  • Pokład przestrzenny

Basen w ziemi będzie otoczony pomysłami na patio basenowe, takimi jak kamienna lub betonowa kostka brukowa, cegła lub dachówka lub drewniana deska.

Wszystkie te materiały mają różne koszty pracy, a także charakterystyczny wygląd, bezpieczeństwo i wymagania konserwacyjne.

  • Oświetlenie

Oświetlenie powinno być zawsze brane pod uwagę, zarówno w obrębie basenu, jak i otaczającego krajobrazu i elementów patio. Pomysły na oświetlenie zewnętrzne do rozważenia obejmują oświetlenie tarasu przy basenie, podświetlanie otaczających drzew, mycie otaczających ścian światłami i oświetlenie schodów.

Megan Matharu z Vision Comfort Lighting zgadza się z tym stwierdzeniem: „Pomysły na oświetlenie basenu mogą mieć ogromne znaczenie przy tworzeniu najlepszych letnich wrażeń. Może pomóc w stworzeniu atmosfery i stylu, jednocześnie chroniąc basen przed nocnymi kąpielami”.

  • Dom przy basenie

Od prostego letniego domu po ceglany budynek z prysznicem, toaletą i przebieralnią, musisz wziąć pod uwagę koszt domku przy basenie, jeśli kusi Cię perspektywa pokoju ogrodowego, aby usiąść obok basenu i ułatwić wszelkie pomysły na imprezę przy basenie, o których możesz fantazjować.

CZY SĄ JAKIEŚ UKRYTE KOSZTY PULI DO ROZWAŻENIA?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje zbudowanie basenu?, Mindy ostrzega, aby wziąć pod uwagę ukryte koszty. Mówi: „Kiedy początkowo podaje się koszty stworzenia samego basenu, niektórzy właściciele domów nie zdają sobie sprawy z zakresu dodatkowych kosztów dla otaczającego krajobrazu.

„Nowy basen będzie musiał być dobrze usytuowany w krajobrazie, często obejmujący dodatkowe patio poza bezpośrednim otoczeniem basenu o średnicy 3-4 cali, z miejscami do siedzenia, ścieżkami i pomysłami na zagospodarowanie patio dla zainteresowania i cienia.

„Ponadto większość kodeksów miejskich wymaga ogrodzenia wokół basenu, więc pomysły na ogrodzenia ogrodowe również muszą być przemyślane i uwzględnione w budżecie od samego początku”.

CZY MOŻESZ ZBUDOWAĆ BASEN ZA 20 000 ZŁ?

Odpowiedź brzmi tak, ale niekoniecznie będzie to elegancki, stylowy dodatek do ogrodu i na pewno nie będzie zawierał żadnych ekstrawaganckich pomysłów na basen .

Alex Kemsley mówi: „Prawdopodobnie mógłbyś zbudować własny basen z wkładami za 20 000 dolarów, pod warunkiem, że pozostawisz całą ziemię na miejscu i nie będziesz musiał jej wywozić”.

CZY BASEN DODA WARTOŚCI DO TWOJEGO DOMU?

„Baseny są niezwykle pożądanym dodatkiem do domu i zawsze dodadzą wartości, jeśli są dobrze przemyślane i dobrze wykonane” – mówi Luke Morgan, szef działu krajowego w DS Churchill .

„Basen powinien być bardzo dopasowany do otoczenia i stylu domu . Trzeba przemyśleć i przemyśleć, aby basen wkomponował się w projekt ogrodu. W przypadku wiejskiego domu, jeśli są one umieszczone na przykład w spokojnym, otoczonym murem ogrodzie, może się to bardzo dobrze sprawdzić”.

Kontynuuje: „To powinno być piękne samo w sobie – minęły czasy niebieskiej skrzynki. Najbardziej poszukiwane obecnie baseny są dyskretnie, elegancko usytuowane, przyjazne dla środowiska i ekologiczne.

„Bardzo popularne są baseny ze słoną wodą, a także naturalne, wolne od chemii”.

Kamil Tomaszewski

Dołączył do założycieli z uwagi na swoją pasję do budownictwa i wnętrzarstwa. Na co dzień jest samodzielnym architektem wnętrz, który uwielbia pisać artykuły branżowe.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Kamil Tomaszewski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *