oswietlenie w salonie

Jak oświetlić sufit w nowoczesnym salonie? 7 modnych propozycji

Urządzając salon w nowoczesnym stylu, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na dobór odpowiedniego oświetlenia. Obecnie trendy są domy, w których sufit jest bardzo wysoki. W mniejszych mieszkaniach z kolei salon często połączony jest z kuchnią oraz jadalnią, co również należy uwzględnić, wybierając odpowiednią lampę. Najlepiej więc postawić na kilka różnych źródeł światła. Najistotniejsze jednak jest oświetlenie sufitowe. W jaki sposób oświetlić sufit? Przedstawiamy 7 modnych propozycji.

Lampy kaskadowe 

Ze względu na to, że obecnie bardzo trendy są duże salony z wysokim sufitem, modne stały się lampy kaskadowe. Pozwalają one na optyczne zagospodarowanie dużych pomieszczeń. Zazwyczaj posiadają kilka lub kilkanaście kloszy na osobnych linkach, które można umieścić na różnych wysokościach. Takie modele pozwalają również na bardziej równomierne rozprowadzenie światła, dzięki temu, że żarówki umieszczone są na kilku poziomach. 

Lampa wisząca pająk

Jedną z chętnie wybieranych przez inwestorów, designerskich lamp dostępnych na przykład na https://abanet.pl/439-lampy-wiszace-designerskie, jest tzw. pająk. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w nowoczesnych, urządzonych w industrialnym bądź minimalistycznym klimacie salonach. Dzięki temu, że jej poszczególne klosze montowane są na osobnych kółkach, możliwe jest ich zawieszenie w kilku częściach sufitu, dzięki czemu całość przypomina pająka.

Metalowe kule

Sufit w nowoczesnym salonie można oświetlić również przy pomocy lampy przypominającej metalowe kule. Jest to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie minimalizm i klasykę. Bardzo często takie modele wykorzystywane są również w biurach, a także obiektach usługowych, ponieważ dobrze doświetlają wnętrze, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu czystości.

Chromowany żyrandol ze szklanymi kloszami

Wbrew pozorom, w trendach dotyczących oświetlenia nowoczesnych salonów, wciąż można znaleźć inspiracje tradycyjnymi chromowanymi żyrandolami ze szklanymi kloszami, które wykorzystywane są głównie we wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu. Ze względu na to, że takie modele są dość minimalistyczne, świetnie wpasują się w aranżacje salonu utrzymanego w takim klimacie.

Drewniane lampy do salonu

W aranżacji nowoczesnych salonów bardzo często wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak rattan, juta, bawełna, a przede wszystkim drewno. Jeżeli więc pomieszczenie to urządzone jest w takim naturalnym klimacie, idealnie dopełni je drewniana lampa do salonu.

Lampy żarówki

W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się również lampy żarówki, a więc takie, które składają się podsufitki, kabla, oprawki i i eleganckiej żarówki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prostotę i minimalizm. Takie lampy świetnie sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnych salonach urządzonych w klimacie loftowym.

Kryształowy żyrandol

Bardzo efektownym modelem lampy sufitowej, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych salonach urządzonych w klimacie glamour, z pewnością jest kryształowy żyrandol. Bogato zdobione modele wiszące nadadzą wnętrzu jeszcze bardziej eleganckiego stylu.

Marcin Warsiński

Współzałożyciel bloga i właściciela firmy wnętrzarskiej Interior Design z Warszawy. Poznali się z Arturem na jednej z konferencji branżowych i postanowili zbudować bloga, który będzie dużą bazą wiedzy o wnętrzach i budownictwie.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Marcin Warsiński →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *