jezioro-na-mazurach

Apartament czy dom: co wybrać, inwestując w nieruchomość na Mazurach?

Rozwój turystyki krajowej powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się nad zainwestowaniem swojego kapitału właśnie w tej branży. Doskonałym wyborem będą zaś Mazury, które wciąż rozbudowują infrastrukturę turystyczną. Podejmując decyzję, należy też określić rodzaj nieruchomości. Sprawdź, co będzie korzystniejsze: dom czy apartament.

Mazury: region o wysokim potencjale turystycznym

Mazury to prawdziwy turystyczny raj, który kusi przyjezdnych niezwykłymi walorami przyrodniczymi. Największą popularnością cieszą się szczególnie miejscowości położone w pobliżu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jak choćby Mrągowo i Mikołajki. W sezonie są to tętniące życiem miasteczka, które oferują mnóstwo atrakcji, na czele z żeglowaniem i innymi sportami wodnymi.

Potencjał Mazur wciąż pozostaje niewyczerpany. Dzięki temu jest to nadal dziewicza kraina, przyciągająca turystów bujną roślinnością oraz urozmaiconym krajobrazem. Obszary cenne przyrodniczo zajmują ponad 46 proc. powierzchni regionu. Można tu też spotkać różne gatunki zwierząt, w tym łosie, jelenie, sarny, borsuki i bobry.

Dlaczego warto zdecydować się na apartament?

Planując zainwestowanie kapitału w nieruchomość na wynajem na Mazurach, trzeba w pierwszej kolejności zdecydować, jaki ma być jej typ. Praktykowane są tu zazwyczaj dwie możliwości: domki (sezonowe i całoroczne) oraz apartamenty. Co będzie lepsze? Turyści są obecnie bardzo wymagający oraz cenią sobie luksus i najwyższy komfort. A jest to w stanie zapewnić apartament o wysokim standardzie, położony w prestiżowej okolicy. Jakie jeszcze zalety ma takie rozwiązanie?

Wygoda: pakiet wykończeniowy pod klucz

Budowa i wyposażenie choćby małego domku pochłania ogromne ilości czasu i energii. Musisz znaleźć dobrze zlokalizowaną nieruchomość, zamówić projekt, przygotować teren, podpisać umowy z wykonawcami, a następnie dbać o to, żeby wszystko zostało wykonane zgodnie z planem. Zakup apartamentu jest znacznie wygodniejszy. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na inwestycję oferującą różne pakiety wykończeniowe. Wybierając np. pakiet pod klucz, nie musisz obawiać się o projekt i remont wnętrza. Otrzymujesz apartament gotowy do wynajmu, bez żadnego wysiłku lub stresu.

Kompleksowa obsługa nieruchomości

Sprawa, która bywa kłopotliwa dla właścicieli domków pod wynajem to obsługa nieruchomości. Przygotowywanie miejsca na przyjazd gości, przekazywanie kluczy i rozwiązywanie różnorodnych problemów wymagają stałego zaangażowania. Nie chcesz tracić na to czasu? W przypadku apartamentów inwestycyjnych często zleca się kompleksową obsługę nieruchomości operatorowi. Otrzymujesz wtedy czysty zysk, nie martwiąc się o codzienne problemy. Możesz też zaznaczyć, w jakim terminie mieszkanie ma być dostępne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Dogodna lokalizacja

Istotnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy nieruchomość będzie atrakcyjna dla potencjalnych najemców, jest jej lokalizacja. W przypadku Mazur liczy się bliskość jeziora oraz leśne otoczenie. Jednocześnie warto, aby odległość od największych atrakcji miejscowości nie była zbyt duża. Jak to wszystko połączyć? Znalezienie takiej działki pod domek będzie trudne. Osiedla apartamentowe są zaś zazwyczaj położone w prestiżowych dzielnicach, które oferują dogodną komunikację i piękną okolicę.

Luksusowe udogodnienia dla wymagających

Turyści przyjeżdżający na Mazury szukają nie tylko relaksu na łonie natury. Oczekują także wszelkich udogodnień, które pozwolą im wypocząć. Luksusowe osiedla apartamentowe dysponują zaś atrakcyjnie zagospodarowanymi częściami wspólnymi. W przypadku miejsc o wysokim standardzie są to m.in. restauracja, strefa wellness (z sauną i jacuzzi), siłownia oraz bawialnia. Dzięki nim goście mają zapewnione atrakcje bez względu na pogodę.

Apartament na Mazurach może zarabiać przez cały rok

Wiesz już, dlaczego apartament na Mazurach to doskonały sposób na ulokowanie kapitału pieniężnego? Pora na wybór inwestycji, która spełni Twoje oczekiwania. Znakomitym wyborem będą choćby mieszkania w Mrągowie, czyli w mieście uwielbianym przez turystów. Całoroczne atrakcje, amfiteatr nad jeziorem, liczne zabytki oraz piękno natury to gwarancja pełnego obłożenia. Mrągowo jest warte uwagi z jeszcze jednego powodu: powstaje tam kameralne i luksusowo wyposażone osiedle nad jeziorem od Pratum. Taka inwestycja na pewno się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *