szczecin_gdzie_zamieszkac

Gdzie warto zamieszkać w Szczecinie?

Stolica Pomorza Zachodniego to piękne i zróżnicowane pod wieloma względami miasto, z ciekawymi dzielnicami i miejscami do zamieszkania. Na które rejony warto zwrócić szczególną uwagę, uwzględniając zarówno atrakcyjną lokalizację, jak i odpowiednio bogatą ofertę deweloperów oraz wysoki standard inwestycji?

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Szczecinie?

Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości to niejedyny powód, dla którego to portowe miasto należy obecnie do najchętniej wybieranych miejsc do zamieszkania. Szczecin jest znany z bogatej architektury i ciekawej historii. W mieście znajduje się wiele zabytków, takich jak Zamek Książąt Pomorskich, Katedra św. Jakuba, czy filharmonia. To idealne miejsce dla miłośników historii i architektury.

Jednocześnie mowa o jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, z wieloma parkami, lasami i terenami rekreacyjnymi. Atutami Szczecina są również bliskość granicy z Niemcami oraz dobre skomunikowanie z innymi miastami w Polsce. Z kolei międzynarodowy port lotniczy, znacznie ułatwia podróże zagraniczne.

Najczęściej wybierane dzielnice Szczecina

W tak dużych miastach, jak Szczecin nowe mieszkania budowane są zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. Najpopularniejsze obecnie lokalizacje to m.in.:

– Śródmieście – chcąc mieć blisko do centrum miasta, warto rozważyć zamieszkanie w tej oferującej wiele atrakcji turystycznych, sklepów i restauracji dzielnicy. Należy jednak pamiętać, że ceny mieszkań w okolicy mogą być dość wysokie;

– Łękno – dzielnica z licznymi terenami zielonymi i parkami. Jest to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój i bliskość natury. Bliskość Parku Kasprowicza oraz Jasne Błonia sprawiają, że będzie to doskonały wybór zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób starszych;

– Żelechowo – obszar z piękną architekturą i atmosferą. W tej okolicy znajdują się liczne kawiarnie i sklepy, a także efektowne kamienice i stare budynki. Miłośnicy atrakcji kulturalnych z pewnością docenią także liczne muzea i galerie sztuki znajdujące się w tej okolicy.

Nowe mieszkania w Szczecinie przy Jasnych Błoniach – zalety

Spośród wymienionych wyżej obszarów wielką popularnością cieszą się tereny przy Jasnych Błoniach. To nowoczesna i rozwijająca się część Szczecina z nowymi mieszkaniami, położona w południowej części miasta. Dogodna lokalizacja nieopodal centrum zapewnia mieszkańcom łatwy dostęp do wielu atrakcji. Nie bez znaczenia jest również sąsiedztwo Parku Kasprowicza – dużej przestrzeni zielonej, idealnej na spacery, jogging, wycieczki rowerowe czy pikniki.

Crocus Hill – znajdź swoje mieszkanie w Szczecinie

Oczekiwania najbardziej wymagających nabywców niewątpliwie spełni osiedle Crocus Hill – to nowoczesna inwestycja, zlokalizowana przy Jasnych Błoniach blisko centrum Szczecina. Mieszkania, z których każde posiada balkon lub loggię, a niektóre nawet tarasy na dachach budynków, zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i wysokim standardzie wykończenia. Propozycja ta z pewnością zasługuje na uwagę każdego, kto poszukuje funkcjonalnej, dobrze skomunikowanej nieruchomości dla siebie i swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *