meble miejskie

Meble miejskie – z jakiego materiału?

Ławki miejskie – jakie wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór ławki miejskiej nie powinien być skomplikowany – w końcu ile może być modeli tak prostego mebla. Jak się okazuje, o wiele więcej, niż można by się spodziewać! Obecnie na rynku, poza standardowymi znanymi wszystkim wzorami ławek, dostępne jest wiele tych bardziej nowoczesnych i ekstrawaganckich – można dopasować je do różnych przestrzeni, nie tylko do parków, ale także do betonowych rynków i placów oraz zewnętrznej przestrzeni biurowców.

Drewno i beton – trwałość i urok w jednym

Z upływem lat zmienia się moda i potrzeby, jednak niektóre połączenia przetrwały próbę czasu i do dziś można spotkać je na ulicach, placach i w parkach. Jednym z nich jest drewno i beton, które w spójny sposób łączą się, tworząc urokliwą i wytrzymałą konstrukcję mebli, takich jak ławki miejskie. Połączenie to można znaleźć w wielu modelach, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej futurystycznych. Co więcej, dzięki drewnianym siedziskom i oparciom ławki te są wygodne w użytkowaniu zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Klasyczne połączenia, takie jak drewno i beton, nie muszą jednak oznaczać klasycznych mebli miejskich. Na rynku znaleźć można coraz więcej wzorów, które swoim futurystycznym i niestandardowym designem próbują wpasować w dynamicznie zmieniające się i rozwijające przestrzenie miast. W ofercie firmy Kęsbet znajdziesz nowoczesne rozwiązania, jak ławki łukowe lub kwadratowe bez oparcia, które z pewnością wpasują się w tętniące życiem obszary miejskie.

Dopasuj kolory do przestrzeni miejskiej

Ławki, szczególnie te częściowo wykonane z drewna, zazwyczaj mają jego naturalny kolor, który zabezpieczony jest jedynie lakierem lub lakierobejcą. To jednak niejedyna opcja! Meble miejskie można dopasować – nie tylko pod względem stylu i kształtu, ale także koloru – do przestrzeni, w której będą się znajdować lub własnych upodobań. W grę wchodzą nie tylko różne odcienie brązu, ale także bardziej ekstrawaganckie barwy jak zieleń, turkus czy czerwień. Nietypowym, ale także prezentującym się niezwykle dobrze na drewnianych siedziskach ławek miejskich kolorem będzie biel i wszelkie odcienie szarości.

Odpowiednio dobrane pod kątem wygody i użyteczności – a także designu – meble zewnętrzne takie jak ławki to dobra wizytówka dla każdego miasta. Sprawdź ofertę firmy Kęsbet i wybierz model, który najlepiej wpasuje się w twoją przestrzeń miejską.

Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *