biurko gamingowe

Biurko elektryczne – czy sprawdzi się w pokoju młodego gamera?

Twoje nastoletnie dziecko jest zapalonym graczem? Zastanawiasz się, jak stworzyć dla niego ergonomiczne i wygodne stanowisko komputerowe? Jednym rozwiązań rekomendowanych do pokoi młodszych i starszych gamerów jest biurko elektryczne. To całkiem spora inwestycja w porównaniu z tradycyjnym biurkiem, dlatego sprawdzamy, czy rzeczywiście warta uwagi.

Ergonomia gry jest ważna

Podczas rozgrywek online łatwo stracić poczucie czasu. Pozostawanie w jednej, nienaturalnej pozycji przez wiele godzin może mieć groźne konsekwencje dla zdrowia – również w przypadku młodego, wciąż rozwijającego się człowieka. Przyjazne stanowisko komputerowe przekłada się także na osiągane wyniki. Dlatego oprócz zaawansowanego sprzętu elektronicznego, w strefie gracza nie może zabraknąć odpowiedniego wyposażenia, w szczególności biurka. W tej roli doskonale sprawdzi się biurko elektryczne Mobiusdesk.

Możliwości biurek elektrycznych

Biurko elektryczne to nowoczesny mebel z funkcją elektrycznej regulacji wysokości blatu. Za pomocą przycisków na wbudowanym panelu można szybko i bez wysiłku podnieść blat do określonej wysokości, a następnie równie łatwo go opuścić. Zakres regulacji zależy od rodzaju stelaża. Najwyższy pułap to nawet 126 cm! Można więc grać na siedząco i na stojąco naprzemiennie bez przerywania toczonej batalii. Regularnie zmieniając pozycję, zapobiega się wysoce niepożądanemu, długotrwałemu unieruchomieniu, a tym samym redukuje ryzyko przeciążenia mięśni i stawów.

Gdy gamerów jest dwóch (i więcej)

Biurko elektryczne to elastyczne rozwiązanie, pozwalające na korzystanie z jednego, zawsze idealnie dopasowanego do wzrostu mebla przez dwóch (lub więcej) użytkowników. Jedno stanowisko komputerowe może z powodzeniem współdzielić np. rodzeństwo. Rodzice również wygodnie popracują przy takim biurku, ustawiając blat na optymalnej pozycji. Niektóre modele biurek elektrycznych posiadają funkcję zapamiętywania kilku ulubionych pozycji. Wystarczy jedno kliknięcie na panelu, by stanowisko stało się ergonomiczne dla konkretnego użytkownika.

Lata mijają, biurko elektryczne zostaje

Biurko elektryczne jest w stanie zapewnić ergonomię wykonywania wielu czynności – posłuży do grania, a także do nauki i innych form rozrywek online. Sprawdzi się w pokoju młodszego i starszego dziecka, ponieważ może „rosnąć” wraz z nim. Wybierając model o minimalistycznym, uniwersalnym designie, nie trzeba się obawiać, że biurko wkrótce przestanie pasować do wystroju lub wyda się licealiście czy studentowi zbyt dziecinne.

Lepsza organizacja przestrzeni

Biurko elektryczne może przynieść korzyści zdrowotne i w postaci odniesionej ilości zwycięstw oraz bardzo pomóc w zorganizowaniu przestrzeni. Biurka elektryczne często posiadają różne, praktyczne moduły, jak uchwyty, szuflady, półki, nadstawki, przepusty kablowe itp., które pomagają utrzymywać porządek i maksymalnie wykorzystać powierzchnię blatu. W przypadku biurka elektrycznego zamawianego na wymiar, każdy taki moduł można dobrać według indywidualnych potrzeb.

Biurko elektryczne gamingowe

W elektryczne stelaże często wyposażone są biurka gamingowe. Różnią się one od modeli standardowych przede wszystkim charakterystycznym, futurystycznym designem oraz zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Są projektowane z myślą stricte o graczach. Elektryczne biurko gamingowe oferuje dużo miejsca na urządzenia i akcesoria gracza. Z powodzeniem utrzymuje cały, ciężki sprzęt i zwiększa ergonomię długich batalii. Pod blatem znajduje się sporo miejsca na nogi. Odważna, choć minimalistyczna estetyka cieszy się uznaniem młodszych gamerów. Biurko gamingowe swoim wyglądem komunikuje pasję i talent gracza od samego przekroczenia progu pokoju. Tworzy udany duet z profesjonalnym fotelem gamingowym.

Jakie biurko elektryczne dla młodego gracza wybrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę stelaż biurka elektrycznego Mobiusdesk. Determinuje on funkcje, stabilność i maksymalny udźwig mebla. Ważne są także takie parametry, jak: wymiary blatu, ilość, rodzaj i rozkład modułów oraz odporność materiałów na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.

Podsumowując, dobre biurko elektryczne dla młodego gracza:

  •   pomieści i udźwignie cały sprzęt i akcesoria;
  •   daje się ustawić na pożądanych wysokościach;
  •   wyposażone jest w system antykolizyjny (natychmiastowe zatrzymanie w przypadku natrafienia na przeszkodę);
  •   oferuje potrzebne moduły, sprzyjając utrzymywaniu porządku na blacie i przyspieszając odnajdywanie różnych rzeczy;
  •   trafia w gusta użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *