kuchnia

Wyposażenie kuchni – o czym pamiętać?

Kuchnia to miejsce pracy. Nawet jeśli gotowanie to dla Ciebie przyjemność, przygotowywanie potraw nadal wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Dzięki nim sprawnie i szybko przyrządzisz ulubione dania dla Twojej rodziny. W tym artykule podpowiadamy, jakie akcesoria kuchenne zdecydowanie ułatwią Ci pracę.

Młynek do przypraw

Sól i pieprz to przyprawy niezbędne na każdym stole. Nawet jeśli jesteś profesjonalnym szefem kuchni, licz się z tym, że smak i gust kulinarny różni się u poszczególnych osób. Dlatego pozwól domownikom na drobne modyfikacje smaku poprzez dodanie odrobiny soli lub pieprzu. Aby w pełni wydobyć smak tych popularnych przypraw, wykorzystaj młynki do soli i pieprzu ręczne. Modele te pozwalają na precyzyjne dozowanie przypraw. Chcąc skorzystać z ręcznych młynków, wystarczy wsypać do ich wnętrza sól lub pieprz, a potem uruchomić ceramiczny mechanizm młynka. Manualna obsługa urządzenia nie wymaga użycia dużej siły i jest bardzo prosta. Co ważne, atrakcyjny design młynków sprawia, że świetnie prezentują się na stole lub blacie kuchennym.

Elektryczny młynek do soli i pieprzu

Gdy potrzebujesz większej ilości zmielonych przypraw, wybierz młynki o napędzie elektrycznym. Wśród tego typu młynków popularne są urządzenia dwukomorowe, które pozwalają na dozowanie wybranej przyprawy – soli lub pieprzu. Młynki elektryczne wybierają najczęściej fani nowinek technologicznych, pragnący maksymalnie uprościć sobie prace kuchenne. Pasjonaci gotowania docenią ich niezawodność i szybkość. Miłośnicy nowoczesnych form przyborów kuchennych zwrócą natomiast uwagę na ich efektowny wygląd. Stalowe lub utrzymane w modnych odcieniach kolorystycznych wykończenie młynków sprawia, że pasują do wystroju współczesnych kuchni. Młynek kuchenny dowolnego typu to nasza propozycja dla świadomych kucharzy, którzy wiedzą, jaki wpływ na smak i aromat potraw ma dodatek w postaci świeżo zmielonej przyprawy.

Dobre noże kuchenne

Kolejne sprzęty, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni, to noże kuchenne. Choć wydaje się to oczywiste, nie zawsze dysponujemy nożami o odpowiednim kształcie i właściwej ostrości. Przykładowo, nóż do krojenia chleba wyróżnia się charakterystycznym ząbkami, dzięki którym krojenie świeżego pieczywa jest bardzo proste. Innego noża użyjesz też do siekania, a innego do krojenia mięsa czy do obierania warzyw. Dobry nóż powinien mieć ergonomiczny kształt po to, by pewnie leżał w dłoni. Dlatego warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów wykonano rękojeść noża. Z kolei ostrze najbardziej solidnych i trwałych noży wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Komplet noży w bloku

Spójna stylistyka przemawia za tym, by kuchnię wyposażyć w komplet noży kuchennych. Nie trzymaj ich jednak w szufladzie – grozi to przypadkowym skaleczeniem, zwłaszcza kiedy się spieszysz. Bardziej poręcznym i praktycznym rozwiązaniem jest zakup kompletu noży w bloku. Możesz ustawić je na blacie i sięgać po odpowiedni nóż w razie potrzeby. W ten sposób masz je zawsze pod ręką i nie tracisz czasu na szukanie.

Akcesoria kuchenne znanych marek oferuje sklep internetowy radochygospochy.pl. Wśród nich zarówno pojedyncze produkty, jak i praktyczne zestawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *