apartamenty

Apartamenty pod wynajem – gdzie warto inwestować?

W obecnej sytuacji gospodarczej coraz więcej osób szuka sposobów na inwestowanie pieniędzy, które nie tylko ochronią kapitał przed wysoką inflacją, ale także skutecznie powiększą jego wartość. Jednym z popularnych rozwiązań jest zakup apartamentu na wynajem. Dobrze wybrana nieruchomość pozwoli zarobić zarówno na najmie, jak i wzroście ceny samego mieszkania. O zwrocie z takiej inwestycji decyduje kilka czynników, jednak tym najważniejszym jest lokalizacja nieruchomości. Podpowiadamy, gdzie warto kupić apartament pod wynajem.

Czy warto kupować apartamenty pod wynajem w Polsce?

Na początku trzeba zaznaczyć, że w tym artykule skupimy się na wynajmie krótkoterminowym. W skali roku może on dawać znacznie większe zyski od najmu długoterminowego. Kluczem jest jednak wybór lokalizacji nieruchomości. Wielu inwestorów pewnie od razu pomyśli o Polsce – w końcu tutaj znamy obowiązujące przepisy, możemy w razie potrzeby stosunkowo szybko dotrzeć do apartamentu i posługujemy się jedną walutą. To jednak nie zawsze dobre miejsce na inwestycje związane z najmem krótkoterminowym.

Przede wszystkim w Polsce nie ma zbyt wielu lokalizacji, w których istnieje naprawdę duży popyt na najem nieruchomości w opisywanym modelu. Do najpopularniejszych zaliczamy okolice nadmorskie, góry oraz duże miasta, takie jak np. Kraków. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tej grupie są miejsca, w których sezon turystyczny trwa stosunkowo krótko, np. nad Bałtykiem tylko 3-4 miesiące.

Polska nie jest najlepszym wyborem również z innego powodu – w świecie inwestycji mówi się, by: „nie trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku”. Kupując apartament na wynajem w naszym kraju, rezygnuje się z dywersyfikacji walutowej i geopolitycznej, która w wielu przypadkach może przecież skutecznie chronić kapitał. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne nieruchomości Cypr Północny jest tutaj doskonałym przykładem. To jeden z najchętniej wybieranych przez inwestorów kierunków.

Nieruchomości Cypr Północny – dlaczego są tak atrakcyjnym wyborem pod wynajem?

W ostatnich miesiącach coraz większa liczba inwestorów rozgląda się za apartamentami na wynajem właśnie za granicą, szczególnie w krajach, w których przez większą część roku panują doskonałe warunki do wypoczynku. Dzięki temu można nie tylko zarabiać, ale także w wybranych okresach korzystać z urlopu w posiadanej nieruchomości. Cypr Północny jest w tym przypadku świetnym wyborem z kilku powodów.

Przede wszystkim Cypr to prawie 300 słonecznych dni w roku oraz wyjątkowo długi sezon turystyczny, co wiąże się z wysokim popytem na najem krótkoterminowy. Na Wyspie Afrodyty panują również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz aktywnego zwiedzania zabytków i innych ciekawych miejsc. Dla inwestorów ważną zaletą tej lokalizacji będą również wciąż stosunkowo niskie ceny apartamentów (nawet od 44.000£) oraz atrakcyjne prawo podatkowe (zryczałtowany podatek przychodowy od najmu wynosi 0%). Co więcej, w dłuższym terminie nieruchomości na Cyprze Północnym zyskują na wartości, więc już po kilku latach zakupiony apartament może być nawet 30% droższy, pozwalając obrócić kapitałem, osiągając dodatkowy, bardzo dobry zwrot z wykonanej inwestycji.

Warto podkreślić, że nieruchomości na Cyprze Północnym nie trzeba kupować i obsługiwać samodzielnie. Można skorzystać z usług firmy, która zrobi to w imieniu inwestora. Całym procesem transakcyjnym oraz najmem zajmą się specjaliści, a właściciel apartamentu będzie otrzymywał regularne zyski, mogąc także w dowolnym terminie wypocząć w swoim mieszkaniu na Cyprze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *