domy blizniaki

Domy bliźniaki w Gdańsku – dlaczego warto?

Domy w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku i okolicach Gdańska oraz domy szeregowe w Gdańsku cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele: atrakcyjność lokalizacji Gdańska i możliwości jakie stwarza to miasto, atrakcyjna cena zakupu bliźniaków, komfort jaki one zapewniają. Sprawdźmy jakie są inne powody, dla których warto postawić na domy-bliźniaki w Gdańsku.

Gdańsk – dlaczego warto tu zamieszkać?

Gdańsk jest miejscem tętniącym życiem i dlatego też cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno jeśli chodzi o turystów, jak i osoby na stałe pragnące zamieszkać w Gdańsku. Wśród powodów, dla których warto zamieszkać w Gdańsku należy wyróżnić przede wszystkim wyjątkową architekturę, możliwość zetknięcia się z historią (muzea, obiekty architektoniczne, miejsca pochówku), bogate życie kulturalne (kina, teatry, spektakle, koncerty, kabarety, występy). W Gdańsku oraz okolicach tego miasta funkcjonuje wiele restauracji stwarzających możliwość poznania kuchni całego świata.

Ogromnym atutem Gdańska jest także bliskość Morza Bałtyckiego. Każdego roku nad Bałtyk ściągają ludzie pragnący wypocząć na plaży, wykąpać się w morzu i pobyć w niezwykle korzystnym dla zdrowia mikroklimacie, gdzie powietrze jest bardzo czyste i zawiera dużo jodu. Jod jest śladowym pierwiastkiem niezbędnym dla życia człowieka i odpowiedzialny jest – między innymi – za regulowanie pracy tarczycy oraz układu odpornościowego.

Oprócz mnogości miejsc rozrywki, kultury i obiektów historycznych Gdańsk na tle innych miast wyróżnia także rozbudowana i różnorodna oferta edukacyjna i zarobkowa. Na obszarze całej aglomeracji Trójmiejskiej działa wiele firm o różnym profilu dlatego też możliwości odnalezienia idealnej pracy (zarówno pod względem spełnienia zawodowego jak i zarobków) są bardzo duże.

Innym powodem, dla którego  warto wybrać  Gdańsk jest duża liczba dostępnych nieruchomości: mieszkań, domów bliźniaków, domów szeregowych w Gdańsku. Dzięki dużej konkurencji na rynku deweloperskim w Gdańsku – kupujący mają szerokie możliwości wyboru inwestycji.

Dlaczego bliźniak?

Domy bliźniaki, jak każde nieruchomości, mają swoje wady i zalety, ale decydując się na mieszkanie w Gdańsku, zdecydowanie warto rozważyć zakup bliźniaka od dewelopera.  Domy bliźniaki – podobnie jak domy szeregowe – stwarzają poczucie komfortu z racji tego, że ściana dzielona jest z sąsiadami jedynie z jednej strony, a nie jak w przypadku mieszkań – z wielu stron. Zazwyczaj części  domów w zabudowie bliźniaczej połączone są garażami, co stwarza dodatkowy element odgrodzenia i oddalenia od sąsiada. W Gdańsku tego typu nieruchomości –gwarantujące prywatność – są szczególnie pożądane. Właściciele domów bliźniaków w Gdańsku mogą dodatkowo cieszyć się możliwością spędzania czasu wolnego na zewnątrz, przy domu na terenie zielonym, który przynależy do działki nieruchomości. Opcja ta ucieszy w szczególności rodziny z dziećmi oraz właścicieli zwierząt. Domy bliźniaki wykonywane przez deweloperów w Gdańsku zapewniają także odpowiednią przestrzeń życiową – metraże sięgają od około 70 metrów kwadratowych do aż 200 lub więcej metrów kwadratowych.

Dlaczego bliźniak od AM Projekt?

Jak już wspomniano wcześniej – na gdańskim rynku deweloperskim funkcjonuje wiele firm, ale jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę. Deweloper AM Projekt się wieloletnim doświadczeniem działalności w branży. Realizowane przez nią inwestycje są innowacyjne, mają wyjątkowy design a przede wszystkim firma zapewnia instalację w nich ekologicznych i  ekonomicznych rozwiązań. AM Projekt jest liderem w projektowaniu oraz instalacji w realizowanych przez siebie inwestycjach pomp ciepła oraz paneli i systemów fotowoltaicznych. Dzięki temu kupujący domy bliźniaki od tej grupy deweloperskiej mogą od razu generować oszczędności na ogrzewaniu i prądzie a jednocześnie nie szkodzą środowisku.  Montaż tego typu rozwiązań na etapie budowy domu pozwala na uniknięcie dodatkowych wydatków w postaci ponownego remontu czy wiercenia i kucia ścian do położenia instalacji. Ten deweloper wiele swoich inwestycji wykonuje w Bąkowie koło Gdańska, a o tej miejscowości więcej przeczytacie w artykule https://www.amprojekt.com.pl/blog/35-bakowo-kolo-gdanska-dlaczego-warto-zamieszkac-w-tej-miejscowosci

Domy bliźniaki w Gdańsku – podsumowanie

Ogromne możliwości wyboru nieruchomości, atrakcyjność Gdańska, stosunkowo niskie ceny zakupu – te argumenty przemawiają za zakupem domu w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku. Decydując się na taki krok, warto skorzystać z usług firmy, która jest dobrze znana na rynku i doceniana ze względu na terminowość realizacji inwestycji, rzetelność i która oferuje kompleksową obsługę.

Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *