prezentnarocznice

Pomysły na prezent dla fana motoryzacji. Podpowiadamy!

Motoryzacja to jedno z najpopularniejszych hobby. Chociaż ogólnie nie należy do najtańszych pasji, to bez większych problemów znajdziesz odpowiedni prezent w przystępnej cenie. Możliwości są niemalże nieograniczone, co z jednej strony jest niezaprzeczalną zaletą, a z drugiej – często utrudnia dokonanie wyboru. Jeśli nie wiesz, co podarować miłośnikowi czterech kółek, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Wybraliśmy te dostępne w ofercie renomowanego producenta Manta, który jako jedyna polska firma specjalizująca się w sprzęcie elektronicznym może konkurować ze światowymi markami.

Czy kamera samochodowa to dobry pomysł na prezent?

Wideorejestratory to rozwiązanie coraz częściej spotykane w samochodach poruszających się po polskich drogach. W ciągu kilku lat mogą wręcz stać się standardem. Skąd wynika ich popularność? Kamera samochodowa okazuje się nieocenioną pomocą w przypadku wszelkiego rodzaju niepożądanych zdarzeń z udziałem innych kierowców. Nie zawsze można przecież liczyć na pomoc świadków, którzy, nawet jeśli będą obecni na miejscu kolizji, mogą nie zapamiętać jej przebiegu i podawać sprzeczne informacje. Zapis z kamery stanowi natomiast wiarygodny i trudny do obalenia dowód, który pomoże w ustaleniu sprawcy. Jak wybrać wideorejestrator na prezent? Najlepiej kierować się zasadą, że im lepsza jakość nagrania, tym większa szansa na uchwycenie wszystkich szczegółów. Polecamy kamery o rozdzielczości co najmniej Full HD, czyli 1080p, rejestrujące obraz z płynnością minimum 30 klatek na sekundę. Warto zwrócić uwagę też na inne parametry, do których zalicza się jasność obiektywu – im większa, tym lepsza jakość nagrania przy słabszym oświetleniu, np. w nocy – a także kąt widzenia, możliwie najszerszy. Istotny jest też materiał soczewki. Szklana gwarantuje lepszy obraz niż plastikowa. Tryb parkingowy, z funkcją czuwania, również może okazać się bardzo pomocny.

Radioodtwarzacz dla fana motoryzacji

Warto pomyśleć także o uprzyjemnieniu czasu spędzanego w samochodzie. Zarówno podczas codziennej jazdy po mieście, jak i dłuższej wyprawy, nieocenionym dodatkiem będzie radioodtwarzacz. Modele montowane standardowo zwykle nie oferują wielu możliwości, dlatego świetnym prezentem dla posiadacza auta okazuje się nowy odbiornik. Współczesne radioodtwarzacze samochodowe to często zaawansowany sprzęt, który pozwala nie tylko na słuchanie ulubionych stacji radiowych. Często znajdziemy tam dodatkowe możliwości jak odtwarzanie plików z muzyką lub audiobookami przez wejścia USB, AUX lub czytnik kart pamięci Micro SD. To jednak nie wszystko, gdyż wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezprzewodową łączność ze smartfonem czy tabletem i odtwarzanie zapisanych tam nagrań lub playlist z serwisów streamingowych. Tego typu odtwarzacze potrafią oferować naprawdę dobrą jakość dźwięku. Jeśli natomiast miłośnik motoryzacji, któremu chcesz podarować taki prezent, jest także wielbicielem radia lub po prostu lubi być na bieżąco z serwisami informacyjnymi, przydatną funkcją okazuje się automatyczne dostrajanie RDS, dzięki któremu nie zgubi sygnału w czasie podróży, a także możliwość zapisania nawet kilkunastu stacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *