patelnie gerlach

Co kupić na prezent na nowe mieszkanie?

Kupno mieszkania to ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Nie dziw się zatem, że zostałeś przez swoich znajomych zaproszony na parapetówkę, mającą uświetnić przeprowadzkę. Pamiętaj jednak, że na tak ważną imprezę nie wypada przychodzić z pustymi rękami. Co można kupić na prezent na nowe mieszkanie? Jeśli od kilku dni zadajesz sobie to pytanie i nie możesz znaleźć odpowiedzi, a do parapetówki zostało zaledwie kilka dni, poniższy poradnik jest w sam raz dla Ciebie!

Prezent do nowego mieszkania – co mówi tradycja?

Zanim przejdziemy do konkretów, sprawdźmy, co na temat prezentów na nowe mieszkanie mówi tradycja. Osobom wierzącym w różnego rodzaju przesądy może ona bowiem podpowiedzieć, co można, a czego raczej nie należy podarowywać posiadaczom nowego mieszkania.

Według wierzeń najlepszym pomysłem na prezent są… różnego rodzaju ozdoby, takie jak figurki słoni z trąbami uniesionymi ku górze czy Maneki-neko – charakterystyczna figurka kota z ruchomą łapką. Takie podarunki mają symbolizować powodzenie i szczęście, także finansowe. Zgodnie z przesądami prezentem na nowe mieszkanie nie powinny być kolczaste rośliny czy zegar, mający „odmierzać czas do końca”. Końca czego? To każdy może sobie dopowiedzieć sam.

Noże kuchenne – czy to dobry pomysł na prezent?

O powyższych przesądach wspominamy jednak bardziej w ramach ciekawostki, niż rzetelnej porady. Gdybyśmy bowiem mieli kierować się takimi wierzeniami, musielibyśmy zrezygnować z kupna wielu praktycznych przedmiotów – nie tylko zegarków, ale też na przykład… noży. Okazuje się bowiem, że zgodnie z przesądami podarowywanie wszelkich ostrych przedmiotów zapowiada przecięcie więzów między obdarowanym a obdarowującym.

Jeśli Twoi znajomi są osobami przesądnymi, powyższe wierzenia warto wziąć pod uwagę. W innym przypadku polecamy jednak podchodzić do nich z dystansem – tym bardziej że obecnie w przesądy wierzy coraz mniej osób. Pamiętaj też o tym, że wielu ludzi po prostu nie chce dostawać ozdób i innych niepraktycznych bibelotów i woli otrzymać przydatne przedmioty.

W takich okolicznościach eleganckie wysokiej jakości noże kuchenne mogą być znakomitym prezentem – zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z osobami, które gustują w potrawach mięsnych i rybnych, a także w serach i warzywach. Z pewnością będą one zadowolone z zestawu noży kuchennych zawierającego nóż do chleba, warzyw, szefa kuchni, do sera, mięsa i steków, filetowania czy Santoku. Takie zestawy znajdziesz np. tutaj: https://gerlach.pl/noze-kuchenne.

Patelnie i garnki – prezent na nowe mieszkanie do kuchni

Jesteś przesądny, ale mimo wszystko chcesz podarować swoim znajomym praktyczny prezent? W takim razie możesz postawić na patelnie i garnki! Będą one znakomitym wyborem przede wszystkim wtedy, gdy Twoi przyjaciele w nowym mieszkaniu zamontowali kuchenkę indukcyjną i przechodzą z gazu na indukcję, ale nie mają wielu odpowiednich naczyń. Doskonałą propozycją mogą garnki ze stali nierdzewnej i patelnie z powłoką ceramiczną.

Uniwersalny zestaw garnków lub patelni będzie dobrym prezentem praktycznie dla każdego, jednak warto zastanowić się nad preferencjami kulinarnymi Twoich znajomych. W wielu sklepach dostępne są bowiem specjalne naczynia, takie jak patelnia do grilla, naleśników lub charakterystyczna dla kuchni azjatyckiej patelnia wok. Może takie specyficzne naczynie będzie dobrym pomysłem?

Szukasz pomysłu na prezent do nowego mieszkania? Zapoznaj się z ofertą marki Gerlach

Zasadniczo wszelkiego rodzaju wyposażenie kuchenne uznawane jest za bardzo dobry wybór w kontekście prezentu na nowe mieszkanie. Poza zestawem noży, patelniami czy garnkami można rozważyć też zakup specjalnych akcesoriów kuchennych (takich jak pojemniki do żywności), zestawu sztućców w eleganckich walizkach czy zastawy porcelanowej.

Niezależnie od tego, jaki praktyczny prezent zamierzasz kupić, pamiętaj, by korzystać z ofert uznanych i zaufanych sklepów internetowych. Przykładem może tu być sklep online marki Gerlach – producenta, który na polskim rynku jest obecny już od ponad 260 lat. Poznaj patelnie Gerlach na stronie gerlach.pl.

Artur Wądołowski

Założyciel bloga i właściciel firmy budowlanej Budorex z Gdańska. Od lat rozwija firmę i chce dzielić się wiedzą z innymi. Prywatnie pasjonat ogrodów.

Zobacz wszystkie posty autorstwa Artur Wądołowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *